Kolorowe Jeziorka i Sokolik Duży (lipiec 2021)

Witajcie  Kochani 
Ostatnio znów zaczęłam gdzieś wyjeżdżać . Narazie jest tylko rejon Polski i w dodatku staram się nie pchać , tam gdzie są tłumy. Miałam zwiedzić w tym roku Gdańsk , ale ponoć nad morzem jest naprawdę sporo ludzi. Po za tym zauważyłam , że ceny są bardzo wysokie i dość często jest tak , że bardziej opłaca się wyjazd zagranice . 
Jednak zdecydowałam się ostatnio na jedno dniową wycieczkę do Rudawskiego Parku Krajobrazowego , gdzie znajdują się 4 jeziorka  i Wielka Kopa.  Oczywiście nie skończyło się na tym, bo  (zrobiłam 40 km na piechotę).  Przełamał swój lęk wysokości zwiedzając i wchodząc na Sokolik Duży. Chyba zaczynam mieć przewagę nad strachem co  dodaje mi siły i dumy z siebie. Więc warto pokonywać swoje słabości. Zapraszam do oglądania , na filmie możecie zobaczyć więcej . 
JEZIORO ŻÓŁTE ( Jest to jeziorko , które pojawia się okresowo. Mi się na szczęście udało go zobaczyć. Swój kolor ma przez dno, które ma zabarwienie żółte.)
JEZIORO PURPUROWE (Kolejne jeziorko swój kolor ma ze względu na roztwór kwasu siarkowego.)
JEZIORO BŁĘKITNE (To najbardziej fotogeniczne miejsce. Kolor ten zawdzięcza związkom miedzi. W zależności od pory roku przybiera różne odcienie)
JEZIORO ZIELONE (Ostatnie jezioro też jest sezonowy. Niestety nie udało mi się go zobaczyć. Zwane też jest czarnym, gdyż potrafi mieć tak ciemny kolor zielni , że wygląda jak czarne.)

WIELKA KOPA (ta skała to jedyny punkt widokowy, co ogranicza potencjał tego miejsca.)

SOKOLIK WIELKI (to wzniesienie w Sokolich Górach – wyraźnie wyróżniającej się w terenie części Rudaw Janowickich (Sudety Zachodnie). Góra obfituje w liczne formacje skalne, z których znakomita większość znana jest wyłącznie miłośnikom wspinaczki skałkowej. Widok z góry zapiera dech w piersiach)

26 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.