CYPR (maj 2022) część IV ostatnia

Witajcie Kochani 
Dziś przychodzę z ostatnią częścią wyprawę na Cypr. Będzie to kolejna cało dniowa wycieczka . Zorganizowaną przez lokalne biura i oczywiście również Dave oprowadzał po wyspie. 
Wycieczka zaczynała się od kościoła ST. GEORGE . Gdzie nie tylko był piękny kościół ale również cudowne widoki. 
Dalsza część podróży to moje wymarzone miejsce. Planowałam je zobaczyć tylko jak pomyślałam o Cyprze . Jest to przepiękny wąwóz AVAGAS GORGE . Oprócz swoje uroku jest to miejsce niebezpiecznie. Dave ostrzegał , że wchodzimy na własne ryzyko . Zdarzało się, że ktoś zginał przez upadające kamienie i głazy. Po za tym jest tam bardzo ślisko , więc łatwo o kontuzje . Sam Dave zaprowadziła nas do wejścia ale z dalszej drogi zrezygnował informując, że będzie czekał przy aucie. Mimo tego i tak zajrzała bo widoki boskie, lecz nie zdecydowałam się wchodzić zbytnio w głąb. 
Kolejny etap to było zobaczenia plaży na której co roku wykluwają się żółwie plaża LARA BAY oraz łaźnia AFRODYTY. Jest to naturalna grota , która ma swój mikroklimat. 
Na koniec mogłam się kąpać w cudowny miejscu . Gdzie woda jest błękitna i przezroczysta . To miejsce jest nazywanę plaża BLUE LAGOON.

22 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.