CYPR (maj 2022) cz. III

Witajcie Kochani 
Dziś przychodzę z kolejną część z wyjazdu wakacyjnego . Tym razem pokarzę Wam cało dniową wycieczkę . Wybrałam się na nią z lokalnym biurem . Dave , który nas oprowadzał to człowiek z pasją dawał nam powąchać czy posmakować nawet kwiatów jadalnych . Słuchając go można było się zakochać w Cyprze 
Wycieczka zaczęłam się od zobaczenia przepięknej tamy ASPROKREMMOS , która jest drugą co do wielkości na całym Cyprze. W dodatku mieliśmy degustacji wina w przepięknej winiarni . Można było się tam rozmarzyć. 
W dalszej podróży zwiedziłam most TZELEFOS , który jest największy średniowieczny, kamienny most zbudowany na wyspie. Jest też świadectwem panowania Wenecjan (1489 – 1571) na cypryjskich ziemiach. Następny naturalny zabytek to wodospad CHANTARA . Niesamowicie wygląda ma 8 metrów i jest najgłośniejszym wodospadem jakiego miałam możliwość zobaczyć. Kolejnym miejscem był miasta OMODOS LACE . Gdzie mogłam pospacerować pięknymi uliczkami i wypić kawę. W trakcie jazdy do klasztoru. Mogliśmy podziwiać piękne widoki z pasma gór TROODOS jak i stanąć na chwilę na szczycie OLYMPUS . 
Kolejna wizyta podróży to klasztor KYKKOS, który znajduję się w tych górach. Powiem Wam, że wnętrze tego miejsca jest przepiękne .Te malowidła istna poezja dla oczu. Klasztor ma też swoją legenda: 

" Legenda głosi, że w czasie procesji, kiedy ikona została wnoszona na góry Troodos wszystkie drzewa zginały gałęzie i kłaniały się przed świętą figurą. Dla uczczenia tego wydarzenia wybudowano w tym miejscu klasztor."
Końcem wycieczki była skała AFRODYTY . Jest miejsce narodziny Bogini  w końcu legendy głoszą , że to na Cyprze Afrodyta bogini piękna i miłości wyłoniła się z morskich fal. Zdjęcia ani filmy nie oddają piękna tej scenerii. 

32 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.