KŁODZKO I KALENICA (czerwiec 2022)

Witajcie Kochani 
Dziś przychodzę z relacją z czerwca . Wybrałam się wtedy do Kłodzka gdzie głównym planem zwiedzania była Twierdza Srebrna Góra . O tym obiekcie i nie tylko  będzie w następnej notce. Oprócz tego chciała zwiedzić Góry Sowie. Niestety z ograniczonego czasu zobaczyłam  tylko jeden z jej szczytów. Dlatego planuje pojechać tam drugi raz. 
Do Kłodzka przyjechałam dość późno mimo tego jest to naprawdę urokliwe miejsce . Miło było tam spacerować i podziwiać architekturę. 
Moja wyprawa w Góry Sowie zaczęła się od odwiedzenia  jednego tam najstarszych schroniska  Schronisko PTTK "Zygmuntówka" im. Zygmunta Scheffnera. Z tego miejsca rozpszeczenia się piękny widok . W dodatku jest to idealna baza wypadowa. A miejsce same w sobie jest klimatyczne. 
Jak pisałam wcześniej z powodu ograniczonego czasu widziałam tylko jeden szczyt Gór Sowich. Była to Kalenica , która ma 964 m n.p.m. Myśle, że będę chciała to powtórzyć, bo niestety pogoda mi nie dopisała. I piękny widok został zakryty przez chmury . 
Pierwszy raz na taki wypad zabrała moją suczkę Sisi . Nigdy nie widziałam jej tak nakręconej jak właśnie na tym wypadzie .  Mimo wielu wrażeń widać było, że jej się podobało. A wy podróżujecie ze swoimi pupilami ?

27 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.