Zamek Księcia Henryka i Góra Witosza (lipiec 2021)

Witajcie Kochani 

Dziś kolejna część z urlopu . Jak już wcześniej wspominałam  do Sosnówka nie pojechałam tylko dla SPA , ale również by zwiedzać okolice . Więcej zobaczycie na filmie. 

Po za tym jeden  z zabytków znajdował się blisko ośrodka . Jest nim  Zamek Zamek Henryka do którego dostałam wyjściówki za darmo z hotelu. Zamek ten wybudowano w pierwszej połowie XIX wieku i od samego początku miał on pełnić funkcję posiadłości myśliwskiej. Tutejsza wieża widokowa wcześniej grała rolę baszty. Teraz dzięki niej możemy napawać się wspaniałym widokiem na Karkonosze i okolice. Wnętrze  obiektu jest w trakcie remoncie. 
Po odwiedzeniu zamku wybrałam się na Górę Witosza , która jest zlokalizowana  w Sudetach Zachodnich, a będąc dokładniejszym – we Wzgórzach Łomnickich wypełniających Kotlinę Jeleniogórską. Wchodząc na szczyt  trzeba przejść przez wąski skalny przesmyk. Trochę mi to przypomina Błędne Skały . Gdy dotrzemy do celu możemy podziwić  zabudowę Staniszowa oraz fragment Karkonoszy z charakterystycznymi Śnieżnymi Kotłami. 
Po drodze miedzy zamkiem a górą mogłam zobaczyć ładny  Kościół Przemienienia Pańskiego w Staniszowie

45 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.