ŚWIERADÓW ZDRÓJ (wrzesień 2020) cz. III

Witajcie Kochani 
              Dziś dalszy ciąg wycieczki . Tym razem pokarzę Wam Świeradów Zdrój . Byłam tam zwiedzać jak i również w SPA, którego nie mogę polecić. Dlatego też nie ma z tego miejsca żadnych zdjęć . Bo nie będę reklamować czegoś czy dobrze czy źle na blogu. 
Na samym początku skorzystałyśmy z Gondoli SKI & SUN Świeradów Zdrój a tam już poszłyśmy zobaczyć Polane Izerską, która jest w środkowej części Gór Izerskich w okolicach przełęczy Wysokiego Grzbietu.  Piękny widok i taki uspokajający.
Kolejną częścią podróży było zobaczenie Stog Izerski. Niestety wieża widokowa nie była czynna. Mimo to i tak widoki były piękne.  Po na cieszeniu się krajobrazem poszłyśmy odpocząć w Schronisku " Na Stogu Izerskim " to stylowy górski zabytek. Wybudowane w śląsko-łużyckim stylu w latach 20. XXw.  Można tam dobrze zjeść i odpocząć mając na oku piękne pejzaż.

Po zejściu z Góry wybrałyśmy się zobaczyć Dom Zdrojowy , ktory został wybudowany w 1899 roku według projektu znanego architekta o nazwisku Grosser. Dom Zdrojowy powstał na fundamentach Domu Źródlanego, wybudowanego w 1781 r., który uległ zniszczeniu podczas pożaru w 1895 r. W tym samym miejscu znajduje się Pijalnia Wód Mineralnych , a pod w piwnicach zabytkowego Domu Zdrojowego znajduje się Muzeum Zdrojowe znane również jako Muzeum Górnictwa Uzdrowiskowego. Niestety było zamknięte gdy byłyśmy .

Dlatego , że muzeum było zamknięte , a na picie wody nie miałyśmy ochoty . Po spacerowałyśmy sobie tylko  po Parku Zdrojowym. 

46 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.