TURCJA KAPADOCJA Aksaray & Kayasehir podziemne miasto (maj 2024)

Witajcie Kochani

Dziś przychodzę z dalszą częścią podróży po Turcji. Tym razem będę się pojawiać materiały z Kapadocji . Moim zdaniem najbardziej niesamowity i tajemniczy rejon tego kraju .

Pierwszym przystanek był Askaray w pobliżu wulkanu Hasan Volcano. Jednak nie widziałam samego wulkanu a meczet, w który nie tylko jest zabytkiem , ale miejscem sprzedaży różnych pamiątek.

Drugim punktem był Kayasehir Old Town czyli podziemne stare miasto. Powiem Wam, że to było niesamowite uczucie spacerować po tych schowanym przed światem korytarzach. Niestety światło tam nie jest zbyt dobre . Więc jakoś filmów i zdjęć jest słabsza. Ale to jak to wszystko jest zbudowane i rozplanowane zaskakuje i zachwyca. Po co budowana takie miasta z tego co czytała i usłyszałam od przewodnikach . To po to by się chronić. Gdyż byli to mieszkańcy , którzy nie posiadali broni do walki a głownie zajmowali się rolnictwem. Wiec by unikną grabieży od obcych kryli się w skałach.

W dodatku na zewnątrz również są przepięknie widoki , które można podziwiać.

22 myśli w temacie “TURCJA KAPADOCJA Aksaray & Kayasehir podziemne miasto (maj 2024)”

  1. witam Julio 💚
    wspaniała fotoleracja! .. cudowne zdjęcia niesamowitych miejsc i fantastycznych zakątków.. podziemne tajemnicze miasto robi ogromne wrażenie.. dziękuję Kochana, za podzielenie się tym pięknem, dzięki Tobie choć na chwilke mogę zapomnieć o problemach..

    – pozdrawiam najcieplej, moc cudowności Ci życzę 😘🍀🤗

    1. Polecam tam naprawdę jest co zobaczyć. To mój drugi tam wyjazd . Nie polecam tylko Pomukale , bo już nie wyglądają tak jak kiedyś . Mi się udało je jeszcz zobaczyć w czasie świetności .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *