PORTUGALIA Porto – miasto i port (listopad 2024)

Witajcie Kochani

Dziś przychodzę z materiałem podróżniczym . Tym razem będzie to Portugalia . W maju pokarze Wam Porto.

Porto to bardzo malownicze pełne kolorowych kamienic portowe miasto . Znajduję się tutaj sporo ciekawy zabytków taki jak Kościół św. Franciszka. Jest doskonałym przykładem stylu barokowego. W 1996 roku, został uznany za miejsce Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przeszedł on kilka renowacji, dzięki którym stał się pięknym zabytkiem, który możemy obecnie podziwiać.

Avenida dos Aliados zlokalizowanych jest kilka ciekawych obiektów, które warto również zobaczyć – czy to pod względem architektonicznym czy historycznym. Jak na przykład pomnik Henryka Źeglarza , który był patronem rozwoju floty portugalskiej i odkryć geograficznych. W dodatku zachęcał żeglarzy do wykorzystywania osiągnięć nauk, zwłaszcza matematyki.

Plac Ribeira jest centralnym miejscem tej części miasta, a także jednym z najstarszych placów Porto. W okresie średniowiecznym plac był związanych z działalnościami gospodarczymi oraz ekonomicznym. Oprócz tego znajduję się tutaj też żelazny most Most Ludwika I .

22 myśli w temacie “PORTUGALIA Porto – miasto i port (listopad 2024)”

  1. Pięknie tam!!! Prawdziwy raj 🙂 Niestety, ale chociaż byłam w różnych miejscach tam też nie byłam 🙂
    Venus, pozdrawiam serdecznie w tym ważnym, historycznym dniu!!!

  2. Cudowne miejsce… zdjęcia zachwycają a co dopiero zobaczyć to wszystko na żywo 🙂 Mam nadzieję, że kiedyś będziemy mieli okazję tam pojechać. Cudowna i mocno inspirująca relacja!

  3. Porto wyglada bardzo urokliwie- byłam w Portugalii dwa razy, ale nigdy nie w Porto, które zdecydowanie dopisuję do swojej travel list 🙂

    pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *