GRAN CANARIA Wyspy Kanaryjskie cz. II(styczeń 2022)

Witajcie Kochani 

Dziś przychodzę z drugą częścią z wyjazdu na Wyspy Kanaryjskie . Tym razem zobaczycie co zwiedziłam na jednej z wycieczek . Pierwsza z nich to poznanie Północnej części wyspy. Jest ona zupełnie inna od południowej. Choćby dlatego, że jest zielona .
Wycieczka zaczęła się zwiedzaniem kościoła  S.Juan Bautista, którego wygląd  sugeruję na pierwszy rzut oka, że to katedra. Powiem , że byłam nim zachwycona. Zabytek ten znajduję się w mieście Arucas.
Potem zobaczyłam fabrykę rumu słynnego Ron Miel. Gdzie również miałam możliwość degustować .Były tam alkohole różnych gwiazd jak np. Julio Iglesias. Zdecydowałam za dodatkową opłatą (było to 5 euro) napić się kieliszek najstarszego na wyspie rumy Capitan Kidd. 
Kolejnym etapie wycieczki był przystanek w Firgas , gdzie znajduję wyjątkowa 30 metrowa kaskada .Potem jadłam obiad z widokiem na Valleseco. Próbowałam ich trakcyjnego deseru gofio.Był smakowity.W dalszej części było spędzenie czasu  miasteczku Terror , gdzie było objawienie Matki Boskiej Sosnowej. Legenda mówi, że 8 września 1481 roku na 50 metrowej rosnącej w lesie sośnie pojawiła się Matka Boska. W tym miejscu dla upamiętnienia wzniesiono kapliczkę, a potem kościół  Basilico Nuestra Señora del Pino. Wokół niego zaczęło tworzyć się miasteczko i tak powstał Teror. 
Ostania część wycieczki to przepiękna starówka Vegueta w Las Palmas .Gdzie znajduję się Casa de Colón.Jest to projekt zainicjowany przez Kabildo Gran Canarii w celu stworzenia muzeum poświęconego wizytom słynnego kolonizatora Kolumba. Po za tym jest tam też katedra Św. Anny określanej jako bazylika Gran Canarie. 

33 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.