GRAN CANARIA Wyspy Kanaryjskie cz. I (styczeń 2022)

Witajcie Kochani 

  Dziś przychodzę z pierwszą częścią z moje wyjazdu. Osoby , które są moim stałymi czytelnikami wiedzą, że w sylwestra poleciałam na Wyspy Kanaryjskie i już w tytule zdradzam , że była to Gran Canaria. Zanim opowiem Wam o przyjemnych sprawa zacznę od negatywnych . 
   Leciałam z biurem ITAKA i jak przy każdym locie za zagranice trzeba wypełnić odpowiednie formularze . Osoby zaszczepione nie musiały robić testu. Gdy doleciałam okazało się na lotnisku , że na większość Polaków narzucili testy . Dodatkowo dodam, że na lotniku był straszny bałagan. A Itaka też nie spisała się . Bo 2 przedstawicieli mówiło co innego . Nie dali nam możliwości zrobić darmowego testu na lotnisku. Choć był wybór robić test na lotniku a do hotelu dojeżdżać na własny rachunek . Normalnie cyrk. Mój sylwester zaczął się zestresowaniem - bezradnością . Co było dalej na szczęście trafiła na świetnego recepcjonistę w hotelu. On podał mi stronę prywatnej kliniki, która jest od hotelu 30 min na piechotę . Zarejestrowałam się na testy dopiero na 2 stycznia (48h miałam na wykonanie testu) Udało się wykonać na styk. Zapytacie co robiłam do testu ze co siedziałam w pokoju . Nie bawiłam się normalnie na sylwestra jak wszyscy . Wiedziałam, że jestem zdrowa. Bardziej martwiłam się co będzie bo tej imprezie . Na szczęście test był negatywny i ja wreszcie mogłam rozkoszować się wyjazdem. Za test musiałam zapłacić z własnej kieszeni 35 euro . Wydaje mi się że te ich testy to dobry biznes naciągania turystów. Ale co zrobić lepiej zrobić test bo można mieć wyższą kare finansowa i inne problemy. 

Don Gregory by Dunas to hotel dla dorosłych czyli pow. 16 roku życia.

ZALETY:

 • piękne wnętrza
 • dobre jedzenie ( Każdego wieczoru był podawany jako aperitif inny drink oraz różne dania nawet sushi było )
 • pomocna obsługa (Ludzie są tutaj bardzo przyjacielscy i chętni do pomocy. Po za tym wysoka kultura osobista. )
 • blisko ładna plaża (Dlatego miałam piękny widok z pokoju)
 • nie daleko wydmy (Jakieś 40 min na piechotę do słynnych wydm Dunas de Maspalomas )
 • animacje ( Co wieczór były różne pokazy śpiewu czy taneczne. A w sylwestra była impreza z wielką pompą , dostawało się woreczek z różnymi kapelusikami , gwizdkami itp. Bawili się wszyscy razem straci i młodsi , Niemcy , Polacy czy Hiszpanie nawet obsługa . To był cudowna zabawa )
 • transport (Hotel znajduję się w takim miejscu , że z lotniska jaki i powrót wycieczek jest krótki.)
 • brak dzieci (Żeby nie było lubię dzieci , ale jednak każdy z nas chce mieć spokój na wakacjach. )

WADY:

 • otwarta łazienka (Nie rozumiem jak 5 gwiazdkowy hotel ma problem dobudowaniem ściany)
Wydm Dunas de Maspalomas przez to , że znajdowały się nie daleko grzech byłoby ich nie zobaczyć . Normalnie człowiek czuję się jak na Saharze . Można bez problemu chodzić na boso , bo piasek jest ciepły ale nie nagrzany. Po za tym po drodze było wiele pięknych widoków. 

40 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.