Fit Life – mój aktualny trening i wyzwania

Witajcie Kochani 
    Dziś zdecydowałam się na notkę o treningach. Gdyż wiele osób mnie prosiło o więcej takich inspiracji . Niestety przez wirus musiałam zmienić swój sposób treningowy - może dzięki temu pomogę komuś .Oto mój sprzęt, z którego teraz korzystam .
 Każdy trening zaczynam od skakani 35s. X 4 razy. Między ćwiczeniami 10s. przerwy. Potem rozgrzewam każdy staw czyli krążenia głową, rękoma, biodrami, kolanami ,nogami jak i wymachy - tak by przygotować całe ciało.
Oprócz właściwego treningu robię tzw. wyzwania . Robię rano lub po głównym treningu . Oto one może ktoś będzie chciał skorzystać :
* POŚLADKI : przysiady z 2 kettlami 4 kg (możesz zrobić przysiad bez ciężaru lub wybrać lżejszy ciężar)       
                                                           * BRZUCH:                                                        Szostak ABS V .                                                   Szostak ABS VI.                                                 Szostak ABS VII.                                                                     Szostak ABS VIII.

P.S. Bardzo polecam Akopa i Sylwie Szostak nie tylko mają fajne treningi ,ale sporo można się nauczyć.
W dodatku raz w tygodniu mam kurs online z baletu oraz 2 razy w tygodniu sama ćwiczę to co się nauczę - by utrwalić.
PLAN TRENINGOWY KWIECIEŃ 
Tym razem główne treningi są z gumami. Oto lista treningów z planów:
Alicja Janowicz - dzięki niej poznałam co to są gumy . I mimo, że ćwiczenia z nimi wyglądają na lekki - to wcale takie nie są. 

Potem jako cardio robię tabatę 12 min . 
- tabata Szostak I X 3
- tabata Gym Break I X 1
- tabata Szostak II X 3
- tabata Gym Break II X 1

Natomiast na koniec robię nie tylko rozciąganie do szpagatu, ale rozciągam wszystkie mięśnie. To jest bardzo ważne, dzięki temu nie ma się zakwasów ani innych problemów. Mam nadzieję, że notka jest motywująca i pomocna.

28 komentarzy

  • Lili93

   Fajnie że dzielisz się swoimi planami treningowymi 🙂
   Napewno wielu osobom może się to przydać 🙂
   Ja też ćwiczę, pomimo tego że siłownia zamknięta- w domu z Anią Lewandowską 🙂
   Jak kilka lat temu zaczęłam ćwiczyć, też od jej treningów zaczynałam 🙂
   Pozdrawiam
   Lili

   • Venus

    Kochana ja laikiem nie jestem . Ostatnio na siłowni (przed wirusem) facet do mnie z pytaniem czy przygotowuje się na zawodny fitnes. Co do Ani ma super ćwiczenia jednak największe efekty dopiero zobaczyłam na siłowni tworząc plan ćwiczeń sama . Ale kto wie może z jakiegoś cardio od Lewandowskiej skorzystam czy wyzwania

  • Venus

   Jenovia Dżemson
   Ja już dawno mam świetne efekty .Choćby też badania to potwierdzają 11% tłuszczu i 45% mięśni . Osoba , która mi robiła pomiary pytała czy szykuje się na zawody . A taka notka ma tylko zainspirować innych . Ale dzięki , że doceniasz mój plan 🙂

 • coosure

  O fajne są takie rozpiski, pewnie wielu osobom się przyda! Ja też ćwiczę, ale rozpiskę mam swoją, do swoich potrzeb i cenie sobie taki kalendarz ☺ Przede wszystkim lubie zróżnicowane treningi bo cały czas te same mnie po prostu nudzą 😀

  • Venus

   Wiesz by mieć efekty rozpisany treningi powinno się zmieniać co najmniej 2-3 miesiące . Ale ze mam podobnie jak ty ze (lubię różnorodność) zdarza mi się zmieniać co miesiąc . Dlatego ten miesiąc mam z gumami a na następnych będę robić ćwiczenia z siłowni ( tylko zmodyfikowanego do użytku w domu ) Jeśli chodzi o powtarzanie ćwiczeń. Nie które warto bo dają najwiecej efektów – ale tu mówię bardziej o siłowni jak np hip thrust na pośladki . Super ze tyle osób trenuje 😉 cieszy mnie to bardzo

  • Venus

   W końcu chciałam kiedyś zostać trenerem personalnym . Uwielbiam uczyć wszystkiego co jest związane z treningami . Rozpisywać plan to dla mnie frajda . Na maj już też mam ale inny.

  • Venus

   Jeśli człowiek chce być szczupły to wystarczy jak najbardziej . Ale jeśli chcesz ukształtować- zbudować sylwetkę to mało . Ale super ze cokolwiek robisz .Ja niestety mam prace siedząca :/.

    • Venus

     Dlatego pisałam zależy co chcesz osiągnąć . Tez zdrowo jem. Ogólnie zdrowe odżywianie wyniosłam z domu – moja cała rodzina to sportowcy . Tylko ja w dodatku jeszcze przeszłam na wegetrianizm tez przez zdrowie . Nie warto być na diecie tylko warto jeść po prostu zdrowo 🙂 .

 • Klara

  Ja zawsze byłam ciekawa co trenujesz, świetnie, że napisałaś całego posta o tym 🙂
  Można się zainspirować, masz treningów, a treningów i super, że sprawiają ci radość.
  Ja aktualnie dwa razy w tygodniu mam godzinne rozciąganie do szpagatu z Kasią Bigos (Kurs online), w ciągu tygodnia kilka razy jeżdzę na hulajnodze i czasami wpadnie trening Ewy Chodakowskiej, może kiedyś na cały miesiąc rozpisze moje treningi i jeszcze bardziej mnie to zmobilizuje.

  • Venus

   Obecnie to. Ale co miesiąc mam zmiany. Ale zajmowałam się tańcem od 5 roku życia do około 26 lat . Co do rozciągania to super, ze to robisz . Ja wieku 20 lat na zawodach w Norwegi miała poważna kontuzje ( naderwałam ścięgno przy szpagacie ) Do tej pory próbuje wrócić ( z przerwami)do szpagatu . Obecnie w 2020 r. systematycznie się rozciągam . Jednak wiek hamuje możliwości .Po za tym mam zniszczone stawy i kręgosłup od zawodowego tańca . Mówi się ze sport to zdrowie – tak ale nie wyczynowy . Dlatego dobrze ze teraz się do tego zabrałaś Rozciągam się 6 razy w tygodniu .

  • Venus

   Czy ambitny dla mnie normalny . Kiedyś trenowałam taniec (5- 26 rokiem życia)a moja przygoda z treningami siłowymi i aerobowymi trwa ponad 5 lat . Ale miło ze to doceniasz .

  • Venus

   Ja bym zwariowała bez ćwiczeń . Polecam zajrzeć na te treningi. Po kliknięciu na nazwę wyskakuje film . Możesz np. robić tylko wyzwania Szostak jest tego pełno na jej kanale ( na brzuch , pośladki ) i skakanka ( nie zapominając o rozgrzewce i rozciąganiu na koniec ) Polecam tez Mel B . Trening 3 razy w tygodniu daje juz efekty . To tylko podpowiedz 🙂 i taka mała motywacja dla Ciebie .

  • Venus

   Ja zajmowałam się tance od 5 do ok. 26 roku życia . A jeśli o siłownie itp to trenuje intensywnie już 4 lata . Nie wiem jak Tobie mi to sprawia frajdę , to mój sposób na stres . Jakie są Twoje teraz ćwiczenia ? Chętnie poznam i może kogoś jeszcze zainspirujesz

  • Venus

   Kochana trzeba umieć prawidłowo zrobić przysiad . Technika i jeszcze raz technika. Jak Ciebie bolą przy przysiadach to znaczy ze źle wykonujesz . To nie jest moje pierwsze wyzwanie. Zaczynałam od przysiadów bez ciężaru .

 • Sys

  Też trochę ćwiczę Ale niestety Nie Tak regularnie. Muszę się trochę bardziej do tego przyłożyć 😉 strasznie lubiłam ćwiczyć z mel b A na rozgrzewkę zawsze Zumba <3

  • Venus

   Warto robić regularnie chociaż 3 razy w tygodniu. Tez lubię ćwiczenia Mel B. z nią zaczynałam jak zrezygnowałam z tańca zaczęłam się interesować treningami aerobowymi i siłowymi . Jakieś 5 lat temu . Nie przepadam za Zumba dla mnie za bardzo obciąża stawy . Ale ważne ze z pośród tylu różnych rodzai ćwiczeń każdy znajdzie coś dla Siebie .

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.