Witajcie Kochani
Dziś przychodzę do Was z relacja wyjazdu do Zamku Grodziec. Udało mi się jeszcze zwiedzić go gdy była piękna pogada.
Powiem Wam , że to przepiękny zabytek a jesienny klimat dodaje jeszcze większego uroku . Został on wybudowany na powulkanicznym wzgórzu o wysokości 389 m n.p.m. Zamek ten jest wpisany do rejestru zabytków Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

We wnętrz jest pełno pięknych arcydzieł i stroi. Kryją one w sobie wiele różnych ciekawych historii. Choćby to że ostatnim właścicielem zamku był Herbert von Dirksen. Który był nazistowskim politykiem i zaufany współpracownik Hitlera. Jednak nie będę się rozpisywać o wszystkich , bo jest ich naprawdę wiele.

Największym plusem zwiedzania dla mnie jest, że bez problemu możecie wejść ze swoim czworonożnym pupilem . Nie ma opłat za psa , ale musi być on na smyczy i może wejść wszędzie.
