Witajcie Kochani
Dziś przychodzę do Was z kolejnym materiałem podróżniczym. Wybrałam się w maju drugi raz do Turcji .
Tym razem wylądowałam w Side , gdzie nie tylko odpoczywała, ale wybrałam się na spacer wśród ruin. Znajdują się tam zabytki starego miasta takie jak Agora. To obszerny plac o kształcie prostokąta , którego otaczały kolumnady. Niestety, do naszych czasów zachowały się jedynie fundamenty tych budynków. Można też podziwiać starożytny amfiteatr, który niegdyś mógł pomieścić pare tysięcy osób! Jest on typowym przykładem teatru rzymskiego. Po za tym ruiny świątyni Apollina która przy zachodzie słońca wyglądają niesamowicie.

Na terenie znajduję się też Muzeum Archeologiczne. Niestety w czasie mojego pobytu był zamknięty przez remont.
Pięknie tam 🙂 Ale powiem Ci, że wspaniale by było zobaczyć to wszystko, jak wyglądało za czasów swej śietności? Jak wtedy musiało tam być zachwycająco.
Pozdrawiam Cię serdecznie!!!
Masz rację cudownie było by zobaczyć w pełnej krasie .
Wspaniały spacer wśród ruin. Żywa lekcja historii.
Ten klimat tego miejsca
Te ruiny robią wrażenie! Chciałabym kiedyś zobaczyć je na żywo 🙂
Mam nadzieję że spełnisz to i zobaczysz 🙂
Wow ale widoki. Uwielniam zwiedzać ruiny
Ja też bo w ruinach kryje się historia